Игра на Rainbow Net Toddler

Краток опис:

Структурата е целосно направена од плетена мрежа, имитирајќи гнездо на мравка и создавајќи приватен простор за играње на децата.Децата не само што можат да се качуваат во внатрешноста, богатата боја може да ја вежба и чувствителноста на детето на бојата, развојот на имагинацијата.


Детали за производот

Ознаки на производи

Структурата е целосно направена од плетена мрежа, имитирајќи гнездо на мравка и создавајќи приватен простор за играње на децата.Децата не само што можат да се качуваат во внатрешноста, богатата боја може да ја вежба и чувствителноста на детето на бојата, развојот на имагинацијата.

1587371395(1)
1587371467
1587371484
Игра на Rainbow Net Toddler
Rainbow Net Toddler play1

Мрежата од виножито може да се направи во различни форми, за да се создаде приватен простор за децата да истражуваат, да ја вежбаат детската перцепција за бојата и просторот.

Мрежата Rainbow е изработена од висококвалитетни и издржливи материјали, а материјалот и дизајнот се целосно усогласени со безбедносните стандарди.Дизајнот на игра е разумен за да се намали товарот за вашата работа.

Материјал

(1) Пластични делови: LLDPE, HDPE, еколошки, издржливи

(2) Галванизирани цевки: Φ48mm, дебелина 1,5mm/1,8mm или повеќе, покриени со облога од ПВЦ пена

(3) Меки делови: дрво внатре, високофлексибилен сунѓер и добра пламен-ретардирана ПВЦ обвивка

(4) Патосници: еколошки патосници од пена EVA, дебелина од 2 мм,

(5) Безбедносни мрежи: форма на дијамант и повеќе бои опционални, огноотпорна најлонска заштитна мрежа

Што треба да направи купувачот пред да започнеме со бесплатен дизајн?

1.Доколку нема никакви пречки во просторот за играње, само понудете ни ја должината и ширината и висината, доволна е влезната и излезната локација на просторот за играње.

2. Купувачот треба да понуди CAD цртеж што ги прикажува специфичните димензии на просторот за играње, означувајќи ја локацијата и големината на столбовите, влезот и излезот.

Прифатлив е и јасниот рачен цртеж.

3. Потребна тема за игралиште, слоеви и компоненти внатре доколку има.

Погоден за

Забавен парк, трговски центар, супермаркет, градинка, дневен центар/детска градинка, ресторани, заедница, болница итн.

Пакување

Стандарден ПП филм со памук внатре.И некои играчки спакувани во картонски кутии

Инсталација

Постапка за склопување, проектно куќиште и видео за инсталација, Изборна услуга за инсталација

Сертификати

CE, EN1176, TUV извештај, ISO9001, ASTM1918, AS3533 квалификувани

Време на производство

3-10 работни дена за стандардна нарачка


  • Претходно:
  • Следно:

  • Добијте детали

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Добијте детали

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја