Слајд лавиринт

Краток опис:

Во игралиштето, децата често ги привлекува хормонот што е тобоганот, ставаме повеќе од 10 видови шарени, богати и разновидни тобогани, преку креативен и естетски дизајн на просторот во игралиштето, создаваме парк на лизгалки што децата не можат да се уморат играњето, карневалските производи на лизгање со иновации и силно визуелно влијание, исто така, го прават вашиот внатрешен тематски парк да стане фокус на градот.


Детали за производот

Ознаки на производи

Во игралиштето, децата често ги привлекува хормонот што е тобоганот, ставаме повеќе од 10 видови шарени, богати и разновидни тобогани, преку креативен и естетски дизајн на просторот во игралиштето, создаваме парк на лизгалки што децата не можат да се уморат играњето, карневалските производи на лизгање со иновации и силно визуелно влијание, исто така, го прават вашиот внатрешен тематски парк да стане фокус на градот.

Слајд карневалско игралиште3

Слајдот е секогаш најатрактивната опрема за децата во игралиштето, високата и привлечна опрема на теренот за да формира прекрасен пејзаж, ќе стане фокус на вниманието, нека децата никогаш не забораваат да се задржуваат.

Слајд карневалот е изработен од висококвалитетни и издржливи материјали, а материјалот и дизајнот се целосно усогласени со безбедносните стандарди.Дизајнот на игра е разумен за да се намали товарот за вашата работа.

Слајдот е секогаш најатрактивната опрема за децата во игралиштето, високата и привлечна опрема на теренот за да формира прекрасен пејзаж, ќе стане фокус на вниманието, нека децата никогаш не забораваат да се задржуваат.

Слајд карневалот е изработен од висококвалитетни и издржливи материјали, а материјалот и дизајнот се целосно усогласени со безбедносните стандарди.Дизајнот на игра е разумен за да се намали товарот за вашата работа.

Погоден за

Забавен парк, трговски центар, супермаркет, градинка, дневен центар/детска градинка, ресторани, заедница, болница итн.

Материјал

(1) Пластични делови: LLDPE, HDPE, еколошки, издржливи

(2) Галванизирани цевки: Φ48mm, дебелина 1,5mm/1,8mm или повеќе, покриени со облога од ПВЦ пена

(3) Меки делови: дрво внатре, високофлексибилен сунѓер и добра пламен-ретардирана ПВЦ обвивка

(4) Патосници: еколошки патосници од пена EVA, дебелина од 2 мм,

(5) Безбедносни мрежи: форма на дијамант и повеќе бои опционални, огноотпорна најлонска заштитна мрежа

Пакување

Стандарден ПП филм со памук внатре.И некои играчки спакувани во картонски кутии

Инсталација

Постапка за склопување, проектно куќиште и видео за инсталација, Изборна услуга за инсталација

Сертификати

CE, EN1176, TUV извештај, ISO9001, ASTM1918, AS3533 квалификувани

Што треба да направи купувачот пред да започнеме со бесплатен дизајн?

1.Доколку нема никакви пречки во просторот за играње, само понудете ни ја должината и ширината и висината, доволна е влезната и излезната локација на просторот за играње.

2. Купувачот треба да понуди CAD цртеж што ги прикажува специфичните димензии на просторот за играње, означувајќи ја локацијата и големината на столбовите, влезот и излезот.

Прифатлив е и јасниот рачен цртеж.

3. Потребна тема за игралиште, слоеви и компоненти внатре доколку има.

Време на производство

3-10 работни дена за стандардна нарачка


  • Претходно:
  • Следно:

  • Добијте детали

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Добијте детали

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја